Dzīve jūsu vietējā Bridža klubā

Tiem, kuri ir studējuši Bridža spēli un vēlas piedalīties, pievienojoties un spēlējot reālās dzīves Bridža klubā, šie ir jūsu norādījumi.

Es domāju, AR KURU TU RUNĀSI?

Lai gan šeit sniegtās idejas būs visatbilstošākās tiešsaistes spēlēm, mēs runāsim par to, kā izdzīvot F2F (aci pret aci) bridža vidē.

DEPUTĀTI

Šie cilvēki nāk no dažādām dzīves jomām, taču viņiem ir kopīga interese spēlēt Bridge. Viņiem ir tādas pašas stiprās un vājās puses kā mums pārējiem, jo ​​viņi ir cilvēki. Viens var būt konkurētspējīgāks par otru Duplicate Bridge spēlē. Daži no viņiem var tik ļoti iegrimt spēlē, ka aizmirst izmantot savas manieres. Dodiet sev laiku tos iepazīt un praktizējiet pacietību, neizvirzot nereālas cerības. Starp viņiem būs daži labi spēlētāji un tādi, kas ir tikpat labi kā jūs, bet kuriem ir lielāka pieredze. Rezultāti liecina, ka skaļākie spēlētāji ne vienmēr ir labākie.

TURNĪRA DIREKTORS (TD)

Pārslogotais cilvēks, kurš ir atbildīgs par turnīra norisi, ir pazīstams kā “turnīra direktors” (TD). Viņi izvēlas sacensību norisi un katram pārim piešķir starta pozīciju. Viņi ir jāizsauc pie galda ikreiz, kad notiek kāds incidents (piemēram, atsaukšana, pārsvars ārpus kārtas vai nepareizā veidā izspēlēts galds). Nevilcinieties viņiem piezvanīt, ja jūs piedzīvojat jebkāda veida emocionālas ciešanas. Neuztraucieties, ja jūsu konkurenti nolemj jums piezvanīt; viņi atzīst jūsu pieredzes trūkumu un tāpēc būs pretimnākoši.

Ja kāds mēģina piespiest jūs ievērot viņu interpretāciju par noteikumiem, jums ar cieņu, bet stingri jāpieprasa atļauja sazināties ar TD. Ja viņi saka, ka nezvaniet viņiem, zvaniet viņiem jebkurā gadījumā.

KONVENCIJAS KARTES UN SISTĒMAS INFORMĀCIJAS APMAIŅAS

Lai arī iesācēju pasākumos nav obligāti jābūt pilnai kartei, tomēr ieteicams. Iepriekš aizpildītu SBU standarta karti var iegūt no sava instruktora. Konventa karte atvieglo saziņu, sniedz direktoram taustāmu atsauci strīda gadījumā un ir lielisks rīks jūsu izstrādātās iekšējās spēļu sistēmas nostiprināšanai. (bet jums nav atļauts ar to iepazīties spēles laikā).

Spēlējot pret citu spēlētāju, esiet gatavs dalīties ar viņiem informācijā. Pirms sākat, jums un jūsu pretiniekam ir jāvienojas par pamatprincipiem, lai nodrošinātu, ka, atbildot uz jautājumiem, jūs abi izmantojat konsekventu valodu (piemēram, jautājot par lēciena pārsaukuma stiprumu, jūs varētu teikt “vāji”, “vidēji” vai ” spēcīgs”).

Katras kārtas sākumā jūs atklājat savu pamata stratēģiju, proti:

 • Cik plaši jūs vēlaties atvērt Izmantojot 1NT, jūs varat teikt jebko, piemēram, “12-14” vai “Vāji”.
 • Kādus 2-atvērēju veidus (sauktus arī par “divniekiem”) jūs dodat priekšroku, piemēram, “Acol Twos” vai “Weak Twos”?
 • Viens piemērs tam, kā jūs vadīt un norādīt, ir frāze “ceturtais augstākais, parastais skaits un attieksme”.

Sekojiet līdzi 2. vājajām cenām un pretinieku signāliem otrādi, jo tie abi atklāj būtiskas stratēģijas. Nedomājiet, ka saprotat, ko saka jūsu pretinieki. Jums ir tiesības izprast situāciju.

Ja jums tiek uzdoti jautājumi, jums jābūt gatavam aizstāvēt savu solīšanu un kāršu spēli. Kad jautā par jūsu potenciālajiem pirkumiem, sakiet kaut ko līdzīgu: “4. augstākais, otrais no sliktiem uzvalkiem, virknes augšgala”, pat ja no savas puses zināt, ka partneris tikko vadīja Kingu no Kx. Tas parādīs, ka jūs skaidrojat savas vispārīgās vienošanās, nevis interpretējat konkrētu piedāvājumu vai karti.

Kur jūs vērtējat atbilstošu uzvedību?

 • Ievērojiet TD norādījumus (ja nepieciešams, lūdziet paskaidrojumus).
 • Ja vien TD nav norādījis citādi, jums nevajadzētu veikt darījumus nākamajos raundos pēc sākotnējā raunda sākuma.
 • Ja sākat nakti kā ziemeļi, jums jāpaliek ziemeļos visu vakaru, kad jūsu pāris izmanto ziemeļu-dienvidu sēdvietu izvietojumu. (Vakara gaitā dažās dublēšanas versijās jums var tikt lūgts mainīt vietas.)
 • Kad viens pāris ieņem galdu visu vakaru, pāra ziemeļi ir atbildīgi par dēļa uzstādīšanu un nodošanu nākamajam galdam katras kārtas beigās.
 • Ja Bridža partneris neseko rezultātu, tad ziemeļiem vai dienvidiem tas ir jādara (ja nepieciešams, jautājiet padomu).
  Saglabājiet saprātīgu spēles tempu.
 • 7 minūtes katram dēlim plus 1 minūte mēbeļu pārkārtošanai ir standarta laika piešķīrums.
 • Sāciet ar dažām galda spēlēm, un, ja pēc tam ir laiks, varat pieklājīgi uzsākt sarunu.
 • Vislabāk ir palikt pie galda un izspēlēt manekena kārtis, kā norādīts. Izvairieties no roku apmaiņas vai staigāšanas ap galdu, lai pirms spēles sākuma palūkotos uz partnera roku.
 • Pārliecinieties, ka nerunājat par dēļiem nepareizā laikā. Spēle var tikt sabojāta, ja spēlētāji pie citiem galdiem, kuri vēl nav spēlējuši galdu, dzird, ka jūs apspriežat stratēģiju. Sekojiet līdzi attiecīgajam galdam un vēlāk uzaiciniet to apspriest ar simpātisku ekspertu (lielākā daļa spēlētāju ir glaimoti, ja viņiem tiek lūgts padoms).

Ir dažas lietas, kas jūs varētu pārsteigt izsoles laikā.

 • Savā solīšanas gājienā ikviens var jautāt par jebkuru un visu iepriekšējo solījumu (vai spēles) nozīmi. To darot, daži spēlētāji var izrādīties agresīvi. Neesiet izmesti; tā vietā pārliecinoši paskaidrojiet piedāvājumu nozīmi. Izskaidrojiet savu nezināšanu, sakot: “Piedod, tas man nekad agrāk nav ienācis prātā.”
 • Ikreiz, kad pienāk jūsu kārta solīt vai spēlēt, nekautrējieties jautāt par savu pretinieku piedāvājumu nozīmi. Nebaidieties lūgt paskaidrojumus, ja pilnībā nesaprotat skaidrojumu.
 • Temps ir svarīgs piedāvājumiem. Ilgstoša klusēšana nevajadzīgi palīdz pretiniekiem, sniedzot partneriem informāciju, uz kuru viņiem nav tiesību. Bet neuztveriet to personīgi, ja kāds jūs apsūdz vilcināšanās; tas notiek ar labākajiem no mums. Ievelciet lielu elpu, atvainojiet, apņemieties nākamreiz darīt labāk un pēc tam pieklājīgi noklausieties visu, ko TD saka, pirms turpināt spēli.

Izsolītāja bloks

Atrodiet kādu, kas jums parādīs, kā to izmantot, ja jūs to nekad neesat darījis; tas tiešām nav tik grūti. Kad esat pieņēmis lēmumu par solījumu, izklājiet sev priekšā nepieciešamās kārtis. Ja esat liecinieks, ka citi cilvēki domā, jaucoties ar kasti, tas nav attaisnojums pašam sākt briesmīgo uzvedību.
Ja nejauši veicat augstāku solījumu, varat to labot, pasakot to un veicot jaunu solījumu, pirms nākamais spēlētājs piezvana, nezaudējot savu gājienu.

SOLĒŠANAS PERIODA BEIGAS

 • Ja vēlaties izlaist solīšanas līmeni, solīšanas lodziņā novietojiet sarkano “Stop” kartīti. Tas tiek novietots uz galda, un jūsu cena tiek uzlikta vai novietota virs pirmās (ja spēlējat bez solīšanas lodziņos, pirms cenas noteikšanas sakiet “Stop”).
 • Pēc īsas pauzes (aptuveni 10 sekundes) nomainiet apturēšanas karti savā lodziņā, un nākamais spēlētājs var ievadīt solījumu. Cerams, ka tas paātrinās izsoles procesu. Ar pirmpirkuma solījumu nākamajam spēlētājam tiek piešķirts laiks, lai viņš varētu izteikt piedāvājumu. Pat ja esat iepazinies ar turpmākajām darbībām, šī ir laba iespēja pārdomām. Ir neprofesionāli ilgi prātot vai likt saprast, ka jums nav ko apsvērt.

BRĪDINĀJUMS

 • Ja spēlētājs izsaka parastu solījumu vai solījumu, ko viņa pretinieki, iespējams, pilnībā nesaprot, viņa partneris solīšanas lodziņā var izmantot zilo “Brīdinājuma” karti, lai par to norādītu. Abiem jūsu pretiniekiem tas ir skaidri jāredz. Pievērsiet uzmanību sava partnera piedāvājumam, pieskaroties tabulai un norādot “Brīdinājums”, ja brīdinājuma kartīte nav pieejama.
 • Jūs atzīmējat ne pārāk dabiskas cenas, piemēram, Stayman vai Transfer. Ja izmantojat SBU standarta sistēmu, jums reti būs jāizdod brīdinājums. Neskaņojiet modinātāju par dubultspēlēm vai rokām, kas ir augstākas par 3NT. Izņemot gadījumus, kad izmantojat BBO, kad katrs spēlētājs brīdina par savu solījumu, jums nav atļauts brīdināt par savu cenu. Programma darbojas šādā veidā pēc dizaina. Ja vēlaties spēlēt bridžu kā profesionālis, RealBridge ir paredzēta jums.
 • Vienkārši nesakiet neko, ja jūsu partneris neizdodas brīdināt vai brīdina par dabisku cenu. Neuztraucieties, ka viņi ir aizmirsuši sistēmu, tikai par to, ka viņi ir aizmirsuši jūs brīdināt. Informējiet savus pretiniekus pēc solīšanas pabeigšanas, bet pirms sākotnējās pārsvara iegūšanas, ja plānojat paziņot vai spēlēt manekenu.
 • Kamēr spēle nav beigusies, kļūdas apspriešana ar pretiniekiem atklās kļūdu jūsu partnerim, kas būtu slikts gājiens.
 • Kad pretinieki jūs brīdina, varat izvēlēties, vai jautāt par viņu piedāvājumu. Šādos gadījumos jautāšana ir laika izšķiešana, jo atbilde nekādā gadījumā nemainīs jūsu rīcību. Dariet to, ja tas jums patiešām ir svarīgi.

PIRMĀS rindkopas RAKSTĪŠANA

 • Vislabāk ir atstāt visus solījumus ar skatu uz augšu, līdz aizsargi ir izsmēluši savas jautājumu iespējas un ir atklāta sākuma vadība. Pirms atklāšanas vadītāja izvēles atklāšanas vadītājam jāuzdod visi precizējošie jautājumi, kas viņiem varētu būt.
 • Atvēršanas vads tiek veikts slepeni, lai jūsu partneris varētu meklēt informāciju.
 • Pirms tiek izvēlēts atklāšanas vadītājs, šīs personas partnerim nav atļauts uzdot nekādus jautājumus.
 • Sakot “nav turpmāku jautājumu” vai “paldies, partneris” norāda, ka partneris ir izsmēlis savu jautājumu, un vadība var tikt nodota nākamajai personai.
 • Lai ietaupītu laiku, veiciet savu pirmo soli, pirms aizpildāt savu rādītāju karti. Kamēr manekens tiek nolikts, ikviens var ķerties pie darba, rakstīt līgumu un uzņemties vadības grožus.

Ir pienācis laiks DECLARER, Play

 • Nedrīkst pastiepties pāri galdam, lai pieskartos kārtīm, kuras viņi vēlas izspēlēt, bet gan vajadzētu tās izsaukt.
  Kad pienācis laiks atklāt nominēto karti, Dummy to izvēlas, noliek uz galda un apgriež tāpat kā visi pārējie.
 • Dariet visu iespējamo, lai izvairītos no neskaidrībām, atsaucoties uz konkrētu karti pēc nosaukuma, piemēram, “Sirds karalis”, nevis vienkārši norādot.
 • Manekenam ir jāspēlē mazākā pieejamā sirds, ja tiek izrunāts vārds “sirds”.

MANEKENS

Manekens spēlē nelielu lomu, un viņam nav atļauts sniegt nekādus ieteikumus par partnera spēli vai komentēt izspēlētās kārtis.

Viņi var paveikt kādu no šīm darbībām:

 • Pajautājiet “vai jums nav sirds (klubi utt.)?” kad jūsu partneris parādās šajā uzvalkā, lai neļautu viņiem atcelt jūsu manekena spēli.
 • Kad deklarētājs gatavojas vadīt no nepareizās puses, apturiet viņus. Manekenam nevajadzētu pievērst uzmanību faktam, ka deklarētājs ir vadījis no nepareizās rokas; aizstāvji var noteikt, kā rīkoties tādā gadījumā.
 • Manekens var pagaidīt, līdz galds ir pilnībā izspēlēts, pirms ziņot par anomālijām.
 • AIZSARDZĪGI Aizsardzības spēlētājiem nevajadzētu runāt vienam ar otru vai veikt nekādus žestus spēles laikā. Ja jums ir aizdomas, ka jūsu partneris ir atsaukts, jums vajadzētu nogaidīt, līdz spēle ir beigusies, pirms sākat to runāt.

Vai ieguvumi ir attaisnojami?

Par to ir pārliecināti regulāri bridža spēlētāji.

Jums vienkārši jāpieņem lēmums izklaidēties sacensībās.

Ilggadējiem dalībniekiem jaunpienācēji var šķist traucējošs faktors, tāpēc ir svarīgi to paturēt prātā.

Turpiniet to, un jūs būsiet patīkami gandarīts par to, cik ātri tiksiet pieņemts.

Vairāk, ko izpētīt

Mācoties Bridge spēles noteikumus iesācējiem

Vai tu esi interesēts iemācīties spēlēt bridžu? Tev veicas! Šis raksts palīdzēs tev saprast spēles noteikumus. Mēs apskatīsim iepirkšanās pamatus, punktēšanu, stratēģijas, padomus, bieži sastopamas