Spēles “Bridge” noteikumi un stratēģijas.

Vai vēlaties iemācīties spēlēt bridžu?

Tas ir populārs kāršu spēles veids ar garu vēsturi, bet pamatprincipi ir viegli iemācāmi.

Jums būs jāiemācās, kā sadalīt kārtis, jāsaprot pamatbiedīšanas principi un jāseko līdzi rezultātiem.

Kad jums būs šie pamati iegaumēti, jūs būsiet gatavi iemācīties pamata stratēģijas.

Ja vēlaties, jūs pat varat spēlēt ar partneriem, lai padarītu to vēl interesantāku.

Tad ļaujiet sākt un iemācīties spēlēt bridžu!

Kartiņu dalīšana

Jūs izdod kārtis, lai sāktu spēli. Bridžā katram spēlētājam tiek izdalītas 13 kārtis no sajauktas standarta 52 kāršu kavas. Kārtis tiek izdalītas pulksteņrādītāja virzienā, pa vienai kārtij, sākot ar spēlētāju pa kreisi no dalītāja.

Kad visiem spēlētājiem ir 13 kārtis, dalītājs novietos atlikušās kārtis uz galda vidus. To sauc par "kaķi". Kaķis var tikt izmantots, lai uzlabotu spēlētāja roku, kurš ir vājā krāsā.

Pirms jebkādas biedēšanas vai spēles ar rokām sākas, spēlētāji var apskatīt savas kārtis. Tad seko biedēšanas process, sākot ar spēlētāju pa kreisi no dalītāja, kurš veic pirmo piedāvājumu.

Uzņēmējdarbības pamati

Ir pienācis laiks iemācīties pamatus par biļetēšanu bridžā; šis process ir būtisks veiksmīgai spēlei. Biļetēšana ir izsolēšanas veida konfrontācija starp biedriem, kas nosaka spēlējamo kontraktu. Veiksmīga biļete ir tāda, kas precīzi nodod informāciju par spēlētāja roku stiprumu:

 • Augsta līmeņa biļetes:

 • Rāda interesi par kontrakta spēlēšanu

 • Norāda roku stiprumu

 • Dod biedram informāciju, lai palīdzētu izlemt, vai piedāvāt vai pāriet

 • Zema līmeņa biļetes:

 • Rāda vāju roku

 • Uzaicina biedru piedāvāt augstāk

 • Norāda ierobežotu punktu skaitu

Vērtēšana

Kad esi pārvaldījis/i pamata licitēšanas pamatus, ir laiks pāriet pie punktēšanas bridžā; punktēšanas sistēmas izpratne ir atslēga uzvaras gūšanai spēlē. Spēles mērķis ir iegūt vairāk punktu nekā pretinieki. Punkti tiek nopelnīti, uzvarot kārtis un izpildot līgumu. Tabulā zemāk ir norādīti punkti, kuri var tikt nopelnīti.

Uzvarētas kārtis Piešķirtie punkti
0–7 0
8 1
9 2
10 3
11 4
12 5

Ja līgums tiek izpildīts, noteikts punktu skaits tiek pievienots kopējam rezultātam. Šis skaitlis tiek noteikts ar līguma līmeni (1-7) un vai līgums ir dubultots vai pārdubultots. Ja līgums netiek izpildīts, pretējā komanda nopelna punktus. Pārvaldot punktēšanas sistēmu, tu vari izvairīties no pretinieku gudrības un iznākt uzvarētājā.

Stratēģijas

Tagad, kad jūs saprotat punktu skaitīšanas sistēmu, ir laiks koncentrēties uz stratēģiju, lai maksimizētu savu punktu iegūšanas potenciālu.

Bridge stratēģijas var sadalīt divās kategorijās:

Piedāvājuma stratēģijas

 • Izmantojiet konvencijas, lai paziņotu par savas rokas stiprumu
 • Pārliecinieties, ka piedāvājat atbilstoši savas rokas stiprumam

Spēles stratēģijas

 • Saskaņoti skaitiet drošos trikus un plānojiet savu spēli atbilstoši tam
 • Ņemiet vērā aizsardzības un uzbrukuma stratēģijas, spēlējot kārtis
 • Vienuviet vienmēr pievērsiet uzmanību citiem spēlētājiem, it īpaši viņu piedāvājumiem

Atcerieties izmantot zināmās konvencijas un sekot līdzi citiem spēlētājiem, lai maksimizētu savu punktu iegūšanas potenciālu.

Veiksmi!

Spēlēšana ar partneriem

Spēlējot ar partneriem, ir svarīgi komunicēt savus piedāvājumus un stratēģijas, lai maksimāli palielinātu savu punktu iegūšanas potenciālu. Jums un jūsu partnerim vajadzētu vienoties par piedāvājumu sistēmu un izveidot valodu, kuru abi saprotat.

Domājiet par to kā šaha spēli – jums jāstrādā kopā, lai paliktu priekšā konkurencei. Iedodiet laiku, lai apspriestu, kādu piedāvājumu katrs no jums varētu izdarīt un kā tas ietekmēs spēles iznākumu.

Ir arī svarīgi atcerēties, ka piedāvāšana ir sarežģīts process, kas prasa uzticību un sapratni starp partneriem. Pārliecinieties, ka komunicējat par jebkādiem taktikas vai stratēģijas maiņām, lai nodrošinātu, ka abi paliekat vienā lapā.

Bieži uzdotie jautājumi

Kā es varu atrast cilvēkus, ar kuriem spēlēt bridžu?

Jūs varat atrast cilvēkus, ar kuriem spēlēt bridžu, pievienojoties vietējam bridža klubam, pārbaudot tiešsaistes bridža grupas vai jautājot draugiem un ģimenei, vai viņi spēlē. Jūs pat varat izvietot ierakstus tiešsaistes forumos vai sociālajos medijos, lai atrastu bridža spēlētājus.

Kādas ir visbiežākās kļūdas, ko pieļauj jaunie tiltu spēlētāji?

Jauni tiltspēlētāji bieži vien pieļauj kļūdas, piemēram, neievērojot krāsu, aizmirstot kārts skaitu vai pārmērīgi agresīvi licitējot. Būtu jābūt piesardzīgiem pret šiem bieži sastopamajiem kļūdu avotiem spēlējot.

Vai ir kādas tiešsaistes resursi, kas palīdz man mācīties spēlēt bumbiņas?

Jā, ir daudz tiešsaistes resursu, kas var palīdzēt jums iemācīties spēlēt bridge! No video pamācībām līdz interaktīviem jautājumiem, ir kaut kas katram. Jūs arī varat atrast noderīgus rakstus, kas var apgūt pamatus un palīdzēt izvairīties no bieži sastopamām kļūdām.

Vai Bridge ir veiksme vai prasme?

Tilts ir gan veiksmei, gan prasmei balstīta spēle. Kamēr veiksme var ietekmēt saņemtās kartes, jūsu stratēģija un lēmumi ir galvenie faktori uzvarēšanā. Ar treniņu jūs varat palielināt savu prasmi un uzvaras iespējas.

Kādas citādas variantes ir bridžam?

Tilts ir populāra kāršu spēle ar daudzām variācijām. Ir versijas, piemēram, Acol tilts, Čikāgas tilts un Gumi tilts. Katrai variācijai ir savas noteikumi un stratēģijas, tāpēc jums būs jāiemācās tās, lai spēlētu.

Secinājums

Tilts ir aizraujoša spēle, kas prasa stratēģiju, prasmes un nedaudz veiksmes. Ar pareizo partneri tā var būt lieliska iespēja jautri pavadīt laiku, vienlaikus attīstot savu stratēģisko domāšanu.

Vai esi iesācējs vai pieredzējis spēlētājs, pamatu apguve par kāršu sadali, piedāvājumu veidošanu, punktu skaitīšanu un stratēģijām palīdzēs kļūt par veiksmīgāku tiltu spēlētāju.

Tāpēc ņem savas kārtis, atradi partneri un esi gatavs spēlēt aizraujošu tiltu!

Vairāk, ko izpētīt

Mācoties Bridge spēles noteikumus iesācējiem

Vai tu esi interesēts iemācīties spēlēt bridžu? Tev veicas! Šis raksts palīdzēs tev saprast spēles noteikumus. Mēs apskatīsim iepirkšanās pamatus, punktēšanu, stratēģijas, padomus, bieži sastopamas